PRODUKCJA FILMOWA

POŻEGNANIE PIANISSIMY - piano znaczy cicho…

2015 - AL KHALEDIAH EUROPEAN ARABIAN HORSE FESTIVAL

XXXVII POLSKI NARODOWY POKAZ KONI ARABSKICH CZYSTEJ KRWI

EMOCJONUJĄCY WARSZAWSKI FESTIWAL KONI ARABSKICH 2015

Z WIELKIM SMUTKIEM ŻEGNAMY PANIĄ IZABELLĘ PAWELEC - ZAWADZKĄ

2014 - Al Khalediah European Arabian Horse Festival

2014 - Dzień Zjednoczonych Emiratów Arabskich

2014 - KRÓLEWSKI DAR Z BAHRAJNU

2013 - Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup - Dzień UAE

2013 - Wielka Warszawska i Wyścig Katarski

GALERIA FOTOGRAFII - MARTA BARANOWSKA

PARTNER STRATEGICZNY

 

WSPIERAJ AHCII

Jeśli chcesz wspierać nasz Instytut
więcej...

FOTOGRAFOWIE

Rekomendowani fotografowie
więcej...




Budujemy Stajnię - przewodnik Muratora

Wybierz odpowiedni projekt dla siebie.

Murator SC11

więcej...

POKAZ AL KHALEDIAH EUROPEAN ARABIAN HORSE FESTIVAL W STADNINIE POLSKA AKF




Dyrektor Stadniny Michałów, Jerzy Białobok, z pucharem ufundowanym przez Hutę Kryształu Julia – partnera PIKJ

Jeszcze nie ucichły janowskie fanfary, jeszcze nie zdążyliśmy zatęsknić  za atmosferą pokazów, a ponownie mogliśmy cieszyć się sukcesami koni polskiej hodowli. Triumf michałowskich koni, świetna organizacja, wspaniała pogoda oraz znamienici goście, tak możne podsumować pierwszy w Polsce międzynarodowy pokaz Al Khalediah European Arabian Horse Festival organizowany przez stadninę Polska AKF w Nowych Wrońskach. Festiwal przygotowany był na światowym poziomie. W festiwalu osobiście uczestniczył Jego Królewska Wysokość Khaled Bin Sultan Bin Abdulaziz Al Saud, właściciel AKF. Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rolę gospodarza festiwalu pełnił pełnił we własnej osobie właściciel stadniny, Jego Królewska Wysokość Książę Khaled Bin Sultan Bin Abdulaziz Al Saud

Stadnina Polska AKF, która powstała jako oddział wspaniałej saudyjskiej stadniny Al Khalediah. Pokaz w Nowych Wrońskach był właśnie nawiązaniem do głośnego na całym świecie wielkiego festiwalu organizowanego przez stadninę Al Khalediah pod Rijadem. Polska AKF założona została w wyjątkowym miejscu. Znajduje się bowiem na ziemiach należących kiedyś do Antoniego Jaworskiego, ojca Ignacego Jaworskiego. Ignacy Jaworski urodził się w 1924 r we Wrońskach. Zasłynął jako dyrektor i założyciel SK Michałów.

Wszystko zapięte na ostatni guzik – organizacyjny debiut na najwyższym poziomie.

Stadnina Polska AKF po raz pierwszy była organizatorem imprezy organizowanej z tak wielkim rozmachem. Debiut z pewnością można zaliczyć do udanych i miejmy nadzieję, że zaowocuje to w przyszłości kolejnymi imprezami. Pokaz przebiegał z dokładnością szwajcarskiego zegarka. Z pewnością pomocna w tej kwestii była słoneczna aura, która ani na moment nie opuszczała Nowych Wrońsk. Nie zabrakło także nowości przykuwających uwagę. Stadnina Polska AKF okazała się bowiem prekursorem ciekawych pomysłów urozmaicających pokaz. Wokół ringu pokazowego umieszczono bandy świetlne, które na  zmianę prezentowały sponsorów. Jednym z reklamowanych na imprezie partnerów był Polski Instytut Kultury Jeździeckiej i nasz nowy projekt – portal www.polishemir.com Szczególnym zainteresowaniem uczestników pokazu cieszyła się aleja sponsorów, gdzie zwiedzający mieli okazję poznać bliżej oferowane produkty. Wśród prezentowanych firm byli partnerzy PIKJ: Mendyka, Rad – Pol, Delphia, i Huta Julia.

Z kolei namiot dla gości przygotowany był bardzo estetycznie i elegancko. Dla tych wszystkich miłośników koni arabskich, którzy nie mogli być uczestnikami pokazu, przygotowana była przez Świat Koni transmisja internetowa. Tym razem przebiegała płynnie i bez większych zakłóceń. Frekwencja koni również była zadowalająca. Rywalizowało ze sobą aż 95 koni, a wśród nich konie z Polski, Niemiec czy Kataru. Na zwycięzców czekały cenne nagrody m.in. cztery Mercedesy po dwa klasy A i CLA, szwajcarskie zegarki, a w niedzielę pula nagród w gonitwie Al Khalediah wynosiła 52 500 zł.


Nagrody


Stoisko Polskiego Instytutu Kultury Jeździeckiej

Kryształowe puchary wręczane zwycięzcom podczas dekoracji ufundowała Huta Julia z Piechowic – sponsor Polskiego Instytutu Kultury Jeździeckiej PIKJ. Klasa klaczek 4 – 6 letnich sponsorowana była przez kancelarię DKK – również sponsora PIKJ. Z kolei sponsorem klasy ogierków 2 – letnich był Polski Instytut Kultury Jeździeckiej - PIKJ. Nagrody wręczał prezes zarządu PIKJ w towarzystwie osób związanych z naszym Instytutem. Nie sposób ominąć także trafnie dobranej oprawy muzycznej, która była dziełem Artura Telakowca.   Pokazy sędziowali : Christina Wale (Szwecja), Titti Gagliani (Włochy), Claudia Darius (Niemcy), Scott Benjamin(Kanada).
Pokaz z pewnością zapisze się w historii Stadniny Michałów. Michałowskie araby nie miały sobie równych. Tym samym triumfowały w Czempionatach zgarniając tym samym cztery mercedesy dla Michałowa!

Pierwszy mercedes dla Michałowa – a to dopiero rozgrzewka!

Pokaz efektownie rozpoczęły klaczki roczne. W grupie A klaczek rocznych prezentowanych było 9 zawodniczek. Pierwsza pozycja w tej klasie należała do klaczki AJ Sayeda (Vervaldee – Sweet Caroline LL/Legacy of Fame), hod./wł. Ajman Stud. AJ Sayeda zdobyła 92,17 pkt. w tym jedna „20” za ruch. Na drugim miejscu znalazła się Mounira J (Emerald J – Magnificent Lady J/Extreme) wł. Al Muawd Stud (Arabia Saudyjska) i hod. p. Christine Jamar z Belgii. Trzecie miejsce zdobyła klaczka AJ Barari (Vervaldee – La Bella Versace FR/Versace) z Ajmanu.

W grupie B rywalizacja odbywała się miedzy 11 klaczkami. Za sterem stanęły jednak klaczki po ogierze Kahil Al Shaqab. Jako pierwsza na podium pojawiła się michałowska klacz Pustynia Kahila (Kahil Al Shaqab – Pustynna Malwa/Ekstern) zdobywając 3 x „20” za typ i jedną „20” za ruch, co wraz z pozostałymi wysokimi notami dało  łącznie 94,00 pkt. Klaczka prezentowała się bardzo zjawiskowo. Druga na podium była jej stajenna koleżanka Parmania( Kahil Al Shaqab - Parmana  / Al Maraam) trzecia natomiast janowska klaczka Prometida (Kahil Al Shaqab - Panonia / Eukaliptus).

W klasie klaczek dwuletnich mogliśmy podziwiać 8 rywalek. Pierwsze miejsce zagwarantowały 91,67 pkt, a zdobyła je klacz z Janowa Podlaskiego Anawera (Piaff – Altamira/Ekstern). Druga pozycja należała do klaczy Angelina (Elmaran – Antalia Bay DD/El Amin) hod./wł. p. Wojciecha Parczewskiego ze stadniny Best Arabians. Tuż za nią stanęła ponownie janowska klacz – Atanda (Eden C - Atma / Ekstern).

W klasie klaczek trzyletnich triumfowała jako pierwsza klacz z Ajman Stud -  Inspired Najla (Ajman Moniscione – Natalia/Narym). Na drugiej pozycji uplasowała się Mississipi J (QR Marc – Magnificent Lady J/Extreme) hod. Christine Jamar-Demeersseman i wł. Jadem Arabians z jedną „20” za głowę z szyją. Jako trzecia rywalizację zakończyła janowska El Fada (Ekstern (PL) - El Fatha (PL) / Entyk).

Czempionat Klaczek Młodszych.

Podczas czempionatu sędziowała cała czwórka sędziów. Jako pierwsze na ring wyszły klaczki, które zajęły pierwsze miejsca w klasach, a następnie klaczki z drugich miejsc w klasach. Na szczególny aplauz zasługuje podkład muzyczny, który dodatkowo podkreślał wspaniałą dynamikę ruchu klaczy. Sędziowie wybierali czempionkę spośród klaczy z pierwszych miejsc w klasach. Po chwili emocjonującego oczekiwania znaliśmy już zwyciężczynię. Tak więc brązowy medal powędrował do klaczy AJ Sayeda, a srebro wywalczyła Mounira J. Natomiast złoto przyznane zostało michałowskiej klaczy Pustynia Kahila, która przypomnijmy w Janowie zdobyła brąz. Tym samym do Michałowa pojechał pierwszy mercedes!

Bezkonkurencyjny Morion

W klasie ogierków rocznych chociaż dość licznej (13 rywali) od samego początku na pierwszy plan wysuwał się michałowski ogier Morion (Kahil Al Shaqab - Mesalina / Ekstern), złoty medalista z Janowa i Białki. Wynik zatem był oczywisty. Morion potwierdził swoją wysoką klasę zdobywając 93,83 pkt w tym dwie „20” za typ i jedną „20” za głowę z szyją co uplasowało michałowską gwiazdę na pierwszym miejscu. Druga pozycja należała do ogierka Lord El Shawan (FA El Shawan – Lady Serenada/Ekstern) prywatnej hodowli pp. Małgorzaty i Józefa Pietrzaków. Jako trzeci pojawił się ogier Pitawal (Kahil Al Shaqab - Pepita / Ekstern) hod./wł SK Janów Podlaski.


Morion

Klasa ogierów dwuletnich była znacznie mniejsza stanowiło ją tylko 6 ogierów. Zwycięzcą klasy został ogier Eurogrant OZ (Ajman Moniscione – Ekspiacja/Emigrant) hod. Ofer Meiri & Yitzhak Dror, a będący współwłasnością SO Białka oraz O. Meiri, Y. Dror. Druga pozycja to sukces kolejnego prywatnego hodowcy – Stadniny Chrcynno Pałac.  Na drugim miejscu znalazł się bowiem  Psyche Ull (Forteynas Magic – Psyche Victoria/Ekstern). Trzecią pozycję zdobył ogier również prywatnej hodowli – Agordat (Echo Ofira - Altara / Gazal Al Shaqab) hod./wł. Janusz Ryżkowski. Sponsorem klasy był Polski Instytut Kultury Jeździeckiej - PIKJ.

Klasę ogierów trzyletnich reprezentowało tylko czterech zawodników. Klasę  wygrał Cefir (Eryks - Celina / Metropolis NA) hod. SO Białka i wł. Małopolskiej Hodowli Roslin. Drugi na podium był ogier Gajman PS (Ajman Moniscione - Gracja-Bis / Monogramm) hod. Przemysława Sawickiego i wł. Al Safinat Stud.

Czempionat Ogierów Młodszych.

Finał Czempionatu Ogierów Młodszych był do przewidzenia i nie był dla nikogo zaskoczeniem. Wyniki wszystkich trzech miejsc to rezultat jednogłośnego wyboru sędziów.  Ogier Morion z Michałowa po raz kolejny był bezkonkurencyjny. Zasłużenie zdobył złoto i tym samym kolejne kluczyki do mercedesa dla Michałowa! Srebro dla ogiera Lord El Shawan to uwieńczenie pracy hodowlanej pp. Małgorzaty i Józefa Pietrzak. Brązowym medalistą został Gajman PS. Rundzie honorowej dumnie przewodził Morion.

Brąz, srebro i złoto w jednych rękach

W tej klasie wiatr rozwijał żagle klaczom michałowskim. W rezultacie pierwsza pozycja należała do Zigi – Zany (QR Marc - Zagrobla / Monogramm) hod./wł. SK Michałów. Klacz zdobyła 93,17 pkt na które złożyły się dwie „20” za ruch i jedna „20” za typ. Kolejna klacz z Michałowa – Emandilla (Om El Shahmaan - Espadrilla / Monogramm) znalazła się na drugim miejscu. Trzecie miejsce należało do Echo Aurory (Eternity Ibn Navarrone-D - Echo Afrodyta / Piaff) hod./wł. Chrcynno Pałac. Sponsorem klasy 4 – 6 letnich była kancelaria DKK – partner PIKJ. Dekoracja klaczy zakończyła pierwszy dzień festiwalu.


Zigi-Zana

Drugi dzień festiwalu AKF rozpoczął się mocnym wejściem  klaczy 7 – letnich i starszych, Klasę podzielono na dwie grupy. Stawka koni była naprawdę mocna. Wśród nich prawdziwe gwiazdy. Podobnie jak w Janowie ta klasa budziła najwięcej emocji. Klasę A wygrała michałowska Wilda (Gazal Al Shaqab - Wilga / Ekstern). Bez wątpienia klacz uwiodła sędziów, którzy przyznali jej 3x „20” za typ oraz ruch , 2 x „20” za  głowę i szyję, łącznie 94,33 pkt! Kolejne miejsca przyznane zostały klaczom z tej samej stajni – stadniny Chrcynno Pałac. Tak więc na drugiej pozycji uplasowała się Psyche Victoria (Ekstern - Pallas-Atena / Ecaho) z wysokimi notami za ruch( 19,50; 2x 20), na trzeciej natomiast Chaos Persefona (Poganin - Ceres / Ganges).


Psyche Victoria

W klasie B królowała 20 – letnia Georgia (Monogramm - Gizela / Palas) z SK Michałów. Jak na Polską Narodową Wiceczempionkę Klaczy Starszych przystało zostawiła swoje rywalki w tyle i wygrała klasę z notą 94,50 w tym 3 x „20” za typ oraz ruch i wysokimi ocenami za szyję z głową: 3 x „19,5”. Georgia uzyskała najwyższą notę pokazu! Drugie miejsce obroniła również michałowska klacz Palmira (Monogramm  - Palestra / Penitent) z 3 x „20” za ruch i 2 x „20” za typ. Trzecia pozycja należała do klaczy Panarea by Palawan (WH Justice - Palawan / Padrons Ghibli) hod. Michele Boscarino i wł. Ajman Stud.


Georgia

Czempionat Klaczy Starszych

Podziwiając majestatyczne klacze z przyjemnością oczekiwaliśmy na werdykt sędziów. Po chwili niecierpliwego oczekiwania mieliśmy już wyniki. Wszystkie trzy miejsca zgarnęły klacze z Michałowa! Złoto powędrowało do klaczy Wilda. Tym samym klacz zdobyła dla Michałowa trzeciego mercedesa. Srebro należało do wspaniałej klaczy Georgia natomiast brąz przypadł klaczy Zigi – Zana. Konie dekorowane były przez byłego Ambasadora Polski w Arabii Saudyjskiej p. Krzysztofa Płomińskiego.


Wilda

Ostatnie kluczyki rozdane

Na ringu w końcu pojawiły się ogiery, a wśród nich niezwykle charyzmatyczny michałowski Equator (QR Marc - Ekliptyka / Ekstern), który dał się ponieść wspaniałym rytmom muzyki. Tym samym wygrał klasę zdobywając 3 x „20” za typ i ruch. Drugie miejsce wywalczył Juwel OS (WH Justice - Swana / Kubinec) hod./wł. Gestüt Osterhof. Trzeci był z kolei ogier Eternal (FS Bengali - Ewitacja / Ganges) prywatnej hodowli p. Jana Głowackiego.


Equator

Klasa ogierów 7 – letnich i starszych podobnie jak poprzednia liczyła siedmiu zawodników. Jako pierwszy na podium stanął michałowski, siwy ogier Kabsztad (Poganin - Kwestura / Monogramm) z trzema „20” za ruch i wysokimi notami za typ. Na drugim miejscu uplasował się Palatino (Pesal - Palmeta / Ecaho) z Janowa Podlaskiego, a na trzecim ogier Hypnotic Ibn Eternity-D (Eternity Ibn Navarrone-D - WH Marissa Rose / Magnum) hod. Dion Arabians i wł. Detrimmo NV.


Palatino


Hypnotic Ibn Eternity-D

Czempionat ogierów starszych po raz kolejny pokazał wspaniałą formę michałowskich koni. Wynik nie mógł być zatem inny. Złotem uhonorowany został jednogłośnie Equator, który zaledwie przed tygodniem w Janowie zdobył tytuł czempiona. To oznaczało tylko jedno – ostatnie kluczyki do mercedesa dołączyły do kolekcji trzech pozostałych zdobytych już przez stadninę w Michałowie. Srebro powędrowało do ogiera Juwel OS z Niemiec, natomiast brąz do michałowskiego ogiera Kabsztad. Dekoracji dokonała Charge’ d’Affaires Argentyny w Polsce, pani Minister Patricia Beatriz Salas.


Kabsztad

Zakończeniem całości festiwalu była gonitwa na dystanisie 1600 m. Pula nagród wynosiła 52 500 zł. Zwycięstwo świętował Aziz pod dżokejem Martinem Srnecem.  hod./wł. Zbigniewa Górskiego, trenowany przez Małgorzatę Łojek.

Tak więc zakończył się pierwszy międzynarodowy festiwal w Polska AKF. Należy przyznać, że organizatorzy wysoko postawili sobie poprzeczkę. Mimo, że w uszach jeszcze rozbrzmiewa wspaniała muzyka dobrana przez Artura Telakowca, a przed oczami dumnie prezentują się arabskie piękności, to z niecierpliwością oczekujemy przyszłorocznego pokazu!

Serdeczne gratulacje i słowa uznania przesyłamy  Panu Jerzemu Białobokowi dyrektorowi stadniny w Michałowie za osiągnięte wyniki wspaniałych michałowskich koni arabskich!


Jolanta Gębka 

 

Galeria fotografii - Marta Baranowska


Psyche Victoria


Chaos Persefona


Psyche Victoria


Psyche Victoria


Psyche Victoria


Psyche Victoria


Psyche Victoria


Wilda


Wilda


Zigi - Zana


Panarea by Palawan


Marwa Al Nasser


Georgia


Emandilla


Echo Aurora


Empire


Good Boy


Equator


Equator


Kabsztad


Georgia i Palmira



kontakt z nami
Aby się z nami skontaktować kliknij: KONTAKT

PIKJ ©2010
Nota prawna

Project: www.futurition.com

Kuwait, UAE, Qatar, Saudi, Oman, Jordan, USA, France, UK, United Kingdom, Italy, الكويت ، الإمارات العربية المتحدة ، قطر ، السعودية ، عمان ، الأردن ،