Murator SC11

więcej...

XXVIII MŁODZIEŻOWY POKAZ KONI ARABSKICH W BIAŁCE

Atakama

Prawdziwą gwiazdą i największą niespodzianką tegorocznego Wiosennego Młodzieżowego Pokazu Koni Czystej Krwi Arabskiej w Białce był wychowanek tej stadniny, roczny ogierek Parillus (Ascot DD – Parilla/ Enzo). Parillus postanowił wywalczyć dla gospodarzy tytuł Najlepszego Konia Pokazu! Zaskoczenie było tym większe, że ogierek wszedł do finału z trzeciego miejsca w klasie. W dniach 2 – 3 czerwca na białeckim ringu obserwowaliśmy zmagania 105 koni czystej krwi arabskiej. Całkiem nieźle poradziły sobie konie pochodzące ze stadnin prywatnych, które w finale zdobyły łącznie 5 medali. Trzy medale zabrały ze sobą konie z Janowa, a po dwa z Białki i Michałowa.

Jako pierwsze na ringu pojawiły się ogierki roczne, które rywalizowały w dwóch klasach, po sześciu i ośmiu zawodników. W klasie A na pierwszym i trzecim miejscu uplasowały się ogierki z Białki. Jako pierwszy pojawił się kasztanowaty Belmari (El Omari – Bint Ermina/ Kabsztad), z notą 92,17 pkt, na trzecim był wspomniany już Parillus, któremu sędziowie przyznali 91,00 pkt. Koledzy ze stajni podzielili się między sobą medalami również w finale, jednak kolejność była odwrotna. Parillus zdobył złoty medal i jednogłośnie tytuł Najlepszego Konia Pokazu. Natomiast Belmari musiał zadowolić się brązowym medalem. Między nimi na podium ze srebrnym medalem stanął zwycięzca klasy B, kolejny syn ogiera Ascot DD, janowski Erantis  od klaczy Eugara po Om El Bellissimo. Ogierek został wysoko oceniony przez sędziów, którzy przyznali mu 92,83 pkt, w tym jedną „20” za ruch.

Parillus

Ogierki dwuletnie również podzielone zostały na dwie klasy, po sześciu i siedmiu uczestników. W klasie A zwyciężył bardzo dostojny syn Equatora o równie dostojnym imieniu – Lord Equador od klaczy Lady Aphrodite, hod./wł. pp. Pietrzaków. Ogierek uzyskał 91,33 pkt. W klasie B również zwyciężył ogierek hodowli prywatnej (Janusz Ryżkowski), gniady Ames JR (Psytadel – Altara/ Gazal Al Shaqab), który uzyskał 91,83 pkt, a w tym jedną „20” za ruch. Drugie miejsce w klasie z notą 91,50 pkt wywalczył Gallius (Shanghai EA – Gallia/ Galba), hod./ wł. Stanisława Sławińskiego.

Erantis

Tylko trzech zawodników liczyła klasa ogierów trzyletnich. Pierwszą pozycję z notą 91,5 pkt zagwarantował sobie wychowanek stadniny Falborek Arabians, siwy Empower (WH Justice – Eksterna/ Ekstern). Sędziowie przyznali mu nawet jedną „20” za ruch. Empower dał o sobie znać również w finale, gdzie wspiął się na najwyższe podium. Tuż za nim ze srebrnym medalem pojawił się Gallius, a z brązowym Lord Equador.

Belmari i Aplaus

Ames JR i Gallius

Licznie do Białki przybyły klaczki roczne mogliśmy więc podziwiać aż trzy ich klasy po 11, 12 i 14 zawodniczek. W klasie A zwyciężyła pięknie ruszająca się Echo Asteria (Psyche Keret – Echo Aurora/ Eternity Navarrone D) ze stadniny Chrcynno Pałac, która za ruch zdobyła aż dwie „20”. Poza tym wysokie noty sędziowie przyznali jej za typ bo 3 x 19,5 pkt, co łącznie dało końcową notę 92,67 pkt. Klaczka dzielnie walczyła do samego końca dlatego do domu wróciła ze złotym medalem. Brązowy medal wywalczyła siwa Paprotnia (Elgast – Paeksa/ Ekstern) hod./wł. Lecha Błaszczyka, która w klasie była tuż za Echo Asterią z notą 92,17 pkt. Janowska Encarina (Ascot DD – Eneria/ QR Marc) została natomiast srebrną medalistką. W swojej klasie klaczka zajęła pierwsze miejsce, a to dzięki wysokim notom za głowę i szyję w tym jedną „20” oraz wysokie noty za typ (3x19,5), co łącznie dało 92,83 pkt.

Echo Asteria

Emanolla

Niedzielny pokaz rozpoczęły klacze dwuletnie.  Rywalizowały w dwóch, bardzo licznie obsadzonych klasach po 12 i po 13 zawodniczek. W klasie A prym wiodła córka Pogroma i Europii, gniada Eduarda, która zdobyła jedną „20” za ruch, a łącznie 91,83 pkt. Klasa B należała z kolei do Michałowa, za sprawą klaczy Emdrona (Medalion – Elgora/ Poganin), która uzyskała łącznie 92,83 pkt w tym po jednej „20” za głowę z szyją i typ. W czempionacie poradziła sobie również nieźle zdobywając srebrny medal. Złota i brązowa medalistka wyłonione zostały natomiast spośród klaczy trzyletnich. Pierwsze miejsce w klasie w wielkim stylu wywalczyła reprezentantka Janowa, wspaniała Atakama (Empire – Atma/ Ekstern), która zgarnęła 93,5 pkt . Jak się później okazało była to najwyższa nota pokazu! W finale klacz jednogłośnie została czempionką klaczy młodszych. Drugie miejsce gwarantowały 92,33 pkt a należały do Emanollii (Vitorio TO – Emandoria/ Gazal Al Shaqab), która w finale dołączyła do swojej stajennej koleżanki Emdrony, zdobywając brązowy medal.