PRODUKCJA FILMOWA

POŻEGNANIE PIANISSIMY - piano znaczy cicho…

2015 - AL KHALEDIAH EUROPEAN ARABIAN HORSE FESTIVAL

XXXVII POLSKI NARODOWY POKAZ KONI ARABSKICH CZYSTEJ KRWI

EMOCJONUJĄCY WARSZAWSKI FESTIWAL KONI ARABSKICH 2015

Z WIELKIM SMUTKIEM ŻEGNAMY PANIĄ IZABELLĘ PAWELEC - ZAWADZKĄ

2014 - Al Khalediah European Arabian Horse Festival

2014 - Dzień Zjednoczonych Emiratów Arabskich

2014 - KRÓLEWSKI DAR Z BAHRAJNU

2013 - Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Cup - Dzień UAE

2013 - Wielka Warszawska i Wyścig Katarski

GALERIA FOTOGRAFII - MARTA BARANOWSKA

PARTNER STRATEGICZNY

 

WSPIERAJ AHCII

Jeśli chcesz wspierać nasz Instytut
więcej...

FOTOGRAFOWIE

Rekomendowani fotografowie
więcej...
Budujemy Stajnię - przewodnik Muratora

Wybierz odpowiedni projekt dla siebie.

Murator SC11

więcej...

Sylwia Iłenda
Sylwia Iłenda
fotografie koni arabskich
art.ilenda@gmail.com
website
 

Sylwia Iłenda, ur. W 1976 r w Lublinie, w Polsce. Absolwentka Szkoły Plastycznej w Zamościu.

Polska artystka i fotograf koni arabskich.

Wychowała się niedaleko malowniczo położonej Stadniny Koni w Białce. Od najmłodszych lat godzinami przebywała na pastwiskach wśród klaczy ze źrebiętami. Dziecięce zauroczenie pięknem koni powoli zaczęło się przeradzać w wielką pasję i miłość do tych wyjątkowych zwierząt. Urzeczona pocztówkami Zofii Raczkowskiej i Mariana Gadzalskiego postanowiła, że kiedyś też będzie fotografem. Tak też się stało.

Od 18 lat profesjonalnie zajmuje się fotografią koni arabskich. Poza fotografią maluje pastelami, oczywiście tematem jest koń. Kilkakrotnie organizowała wystawy swoich prac podczas czempionatów koni.

Dzięki szkole plastycznej nauczyła się zauważać i doceniać piękno i subtelność barw otaczającego ją świata. Te umiejętności bardzo pomagają jej w fotografii, dzięki czemu jej zdjęcia mają w sobie artyzm.

Poza sesjami plenerowymi jest częstym bywalcem polskich i europejskich pokazów koni arabskich. Wielokrotnie zapraszana na pokazy jako fotograf oficjalny. Od 8 lat jest jednym z akredytowanych fotografów Czempionatu Świata w Paryżu.

Współtwórczyni katalogu aukcyjnego Pride of Poland oraz Radom Summer Sale. Jej zdjęcia chętnie są publikowane w krajowych i międzynarodowych czasopismach poświęconych hodowli koni arabskich takich jak: Koń Polski, Araby Magazine, Świat Koni, Tutto Arabi, Arabian Horse World, Arabian Horse Times, Arabian Horse Spirit, Arabian Horse Magazine. W 2011 roku Stadnina Koni w Białce jej zdjęciami zilustrowała album 80-lecie SO Białka.

W wolnych chwilach maluje oczywiście konie, w zaciszu jej pracowni powstają portrety najznakomitszych, znanych na całym świecie koni arabskich. Jej pastele znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie.

Artystka bez obecności koni arabskich nie wyobraża sobie życia. Dzielcie razem z nią tę pasję, śledząc jej prace malarskie i fotograficzne.kontakt z nami
Aby się z nami skontaktować kliknij: KONTAKT

PIKJ ©2010
Nota prawna

Project: www.futurition.com

Kuwait, UAE, Qatar, Saudi, Oman, Jordan, USA, France, UK, United Kingdom, Italy, الكويت ، الإمارات العربية المتحدة ، قطر ، السعودية ، عمان ، الأردن ،